Makiety

Makiety udostępniamy dla każdego produktu, poniżej kalkulatora cen. Szczegółowe informacje jak przygotować plik dla danego produktu znajdziesz w opisach poniżej tabeli cenowej. Do wyboru udostępniamy pliki zapisane w formacie PSD, Ai, PDF, CDR. Prosimy o odznaczenie makiety przy zapisywaniu plików do druku.
Do druku akceptujemy pliki w formacie PDF, TIF, PSD, AI, CDR lub JPG.
Technologia druku cyfrowego wykorzystuje cztery składowe koloru tzw. CMYK (Cyan, Magenta, Yellow, blacK). W tej przestrzeni barwnej należy przygotować plik do druku cyfrowego. Zapisanie pliku w innym trybie kolorystycznym spowoduje niezgodność kolorystyki podczas wydruku.
Pliki do druk cyfrowego należy przygotować w rozdzielczości 300 – 450 DPI (pikseli na cal).

Weryfikacja plików

Każdy przekazany do druku plik przejdzie podstawową weryfikację. Sprawdzimy plik w zakresie: formatu pliku, spadów, rozdzielczości i kolorystyki. Nasze uwagi do projektu będą wysyłane do Ciebie bezpośrednio na podany adres e-mail. Przed drukiem prześlemy w celu akceptacji podglądy z przesłanych plików.

Zapis pliku do druku

W przypadku projektów zawierających większą ilość stron, stronę pierwszą traktuje się zawsze jako stronę zewnętrzną pierwszą – ma to istotne znaczenie przy ulotkach składanych oraz stronach wnętrza katalogów. Ostania strona to końcowa (ostatnia) strona okładki. Prosimy o sprawdzanie kolejności stron, nie zawsze projekt jednoznacznie pozwala rozpoznać zamierzenie Klienta. Reklamacje odnośnie błędnej kolejności nadruku nie będą rozpatrywane.

Plik przygotowany pod druk cyfrowy powinien posiadać spad, czyli dodatkowy obszar wokół formatu netto, zwykle przyjmuje się od 3 mm do max. 5 mm, w zależności od produktu. Na dodany obszar brutto należy przeciągnąć grafikę dochodzącą do krawędzi cięcia. Ważne elementy graficzne (teksty, logotypy) nie powinny znajdować się po za obszarem marginesu wewnętrznego, czyli zalecane 3-5 mm od linii cięcia.

Pliki zapisane w przestrzeni barwnej RGB są nie zgodne z technologią druku cyfrowego, w tej przestrzeni pracują monitory i inne urządzenia cyfrowe. Plik do druku należy przygotować w przestrzeni kolorystycznej CMYK bez dołączonych profili ICC. Druk z plików w przestrzeni barwnej RGB będzie miał przekłamane kolory.

Przygotowując plik pod druk cyfrowy, dla czarnych czcionek, należy przyjąć składowe z jednego koloru, czyli 100% K. Dla czarnych apli, właściwie jest dodać do składowych 25% Cyanu, 20% Magenty oraz 10% Yellow.

Zdjęcia i bitmapy użyte w projektach do druku cyfrowego, powinny mieć około 300 dpi (pikseli na cal). Większa rozdzielczość w niewielkim stopniu wpłynie na jakość druku, natomiast mniejsza (poniżej 200 dpi) zdecydowanie obniży jakość pracy.

Teksty w zapisanych plikach CDR, AI należy zamienić na wektory, wówczas nie będą one możliwe do edycji, ale również nie wystąpi problem braku czcionek w trakcie otwierania przez nas plików. Proces ten, ma na celu uniknięcie automatycznej zamiany fontu, przy otwieranych plikach.

Jeżeli przesyłasz nam materiały
do wykonania projektu

Jeżeli mamy dla ciebie wykonać projekt graficzny do druku w naszej firmie, prześlij nam swoje oczekiwania wraz z opisem i materiałami które posiadasz.
Treści do wykorzystania w projektach zapisane w dowolnych plikach tekstowych lub w treści przesłanej wiadomości lub formularza.
Elementy graficzne, jeżeli to możliwe w plikach wektorowych.
Zdjęcia i bitmapy, prosimy o wysłanie materiałów w oryginalnej nie zmniejszanej rozdzielczości oraz jakości.
Jeżeli posiadasz szkic projektu lub pomysł na twoją pracę dołącz go w dowolnym formacie do przesyłanych materiałów.
Przed przystąpieniem do wykonania prac graficznych, prześlemy wycenę dla wykonywanej dla Ciebie pracy.