Uszlachetnienia wydrukowanego materiału dodają elegancji i wyróżniają spośród innych na rynku. Nawet najprostszy projekt ulotki czy zaproszenia może nabrać wyjątkowego charakteru. Tłoczenie, kaszerowanie, hotstamping, lakierowanie wybiorcze czy foliowanie to tylko niektóre sposoby na wzmocnienie waloru oglądanej pracy.
Foliowanie
Na Twoją pracę nakładamy na gorąco folię błyszczącą, matową, soft-touch (folia aksamitna w dotyku) lub strukturalną. Oprócz walorów estetycznych, zapewnia ona bardzo dobre zabezpieczenie wydrukowanego projektu. Foliowanie chroni druk przed wilgocią i promieniami UV. Tutaj więcej informacji.
Lakierowanie
Inną metodą skutecznego zabezpieczenia wydruku jest pokrycie druku lakierem. Druk bezpośrednio na maszynach offsetowych może być zabezpieczony lakierem offsetowym lub dyspersyjnym. Lakiery które dodają największą głębię drukowi to lakiery UV. Zaletą tej metody jest możliwość pokrycia całego wydruku, jak też jego poszczególnych elementów. Stosujemy w procesie uszlachetniania lakiery błyszczące, matowe, brokatowe, lakiery wypukłe 3D, zdrapki. Tutaj więcej informacji.
Tłoczenie
Polega na modyfikowaniu naturalnej powierzchni papieru przez wytłaczanie lub walcowanie. Tłoczenia mogą być wykonywane na całej powierzchni materiału, w formie indywidualnych wzorów, w dowolnym miejscu. Tutaj więcej informacji.
Hotstamping
Termodruk jest jedną z częściej wykorzystywanych technik w procesie uszlachetniania druków w poligrafii. Hotstamping to technika druku, w której wykorzystujemy folie i wypukłe matryce z obrazem, który chcemy odwzorować na materiale. Proces polega na pokryciu odpowiednich fragmentów podłoża specjalną folią metaliczną lub pigmentową. Tutaj dowiesz się więcej.
Materiał Multiloft
Technologia druku i kaszerowania Multiloft® nie wymaga klejenia na mokro. Proces laminacji następuje już w urządzeniu tnącym lub prasującym, co skraca znacząco czas produkcji. Materiał Multiloft® stosujemy w druku cyfrowym jak i offsetowym. System Multiloft® daje możliwość uzyskania końcowej grubości produktu aż do 1200 g/m2.